Dijaki 1. letnika programa Ekonomski tehnik so bili na prvi strokovni ekskurziji. Sprehodili so se med barvitimi stojnicami sejma Alpe Adria in obiskali Muzej Banke Slovenija. Spoznali so, kako najpomembnejši finančni regulator v državi vpliva tudi na naše vsakdanje življenje, kako prepoznati ponarejene bankovce, kaj narediti s poškodovanim denarjem, kdaj in kako smo Slovenci dobili svoj denar… Zelo zabaven je bil počitek v fotelju, narejenem iz uničenih bankovcev v vrednosti 2 milijona €, dvignili pa so lahko tudi čisto pravo zlato palico.




