V petek, 9. 10. 2020, smo se dijaki drugega letnika programa gastronomija in turizem odpravili na vodeni ogled Šaleških jezer. Vodenje se je za nas začelo pri naselju Kunta Kinte, kjer nas je čakala vodnica. Spoznali smo zgodovino vrtičkarskega naselja, ki je dobilo ime po nekoč popularni televizijski nadaljevanki s takšnim naslovom. Velenjčani so si na zemlji, ki jim jo je takrat odstopil Premogovnik Velenje, zgradili majhne hišice.
Sprehodili smo se do pomembnega projekta, ki se gradi v Velenju. Vodnica nam je predstavila prireditveni oder, ki je ravno v nastajanju in bo privabljal slovenske in tuje turiste
Za konec smo se s pletno zapeljali po jezeru. Ta del vodenja se mi je zdel najlepši. Vodnica nam je pripovedovala razne zgodbe o nastajanjih jezera, legendo o zmaju Pozoju, mi pa smo uživali ob pogledu na naravo ter jezersko dno, kjer so še danes vidna drevesa, ki imajo korenine vraščene v dno. Izvedeli smo veliko novih stvari, poslušali izjemno vodenje ter se ob vsem imeli zelo lepo ter poučno.
Maja Šmon, dijakinja 2. GTT
