Vabljeni k ogledu pogovora z Majo Šmon, dijakinjo 3. letnika programa Gastronomija in turizem, na oddaji Dobro jutro VTV dne 12. novembra 2021. Posnetek je dostopen na povezavi https://www.youtube.com/watch?v=hR5ZGIpVAWM
V pogovoru je Maja poudarila, da je dober turistični vodnik zelo iznajdljiv, odločen, zabaven, prijazen in mora pokazati skrb za goste. Znati mora improvizirati ter opazovati okolico in sprotno dogajanje, na katerega lahko naveže svoje vodenje.
Želimo si, da bi pogovor z zelo uspešno dijakinjo služil tudi kot zgled ostalim, zlasti mlajšim generacijam, ki vstopajo na turistično pot.