

Takoj po začetku novega šolskega leta so se na praktično usposabljanje z delom podali dijaki 3. a oddelka programa gastronomija in turizem. Na praktičnem usposabljanju z delom pri delodajalcih bodo v prihodnjih tednih usvajali predvsem tiste spretnosti, ki jih v šolskih delavnicah in specializiranih učilnicah ne uspejo. V resničnem delovnem okolju v podjetju so dijaki del delovnega kolektiva, v katerem se aktivno vključujejo v delo. Pri tem lahko vse svoje znanje, spretnosti in osebnostne lastnosti izkazujejo in jih nadalje razvijajo. V šoli pridobljena znanja imajo možnost prenesti v prakso, razvijajo specifične poklicne kompetence, učijo se sodelovanja, timskega dela in komunikacije, spoznavajo dinamiko realnega delovnega procesa, prevzemajo pa tudi skupno odgovornost za kakovost opravljenega dela.
PredstavilI zmagovalni projekt na mednarodnem Blejskem vodnem forumu