V četrtek, 21. 4. 2016 smo dijaki 1.GT razreda obiskali Velenjski grad. Ko smo prispeli na grad, smo se odpravili v 1. nadstropje, kjer nas je sprejela turistična vodnica. Najprej nam je na kratko predstavila kdaj je bilo mesto prvič omenjeno, kdaj je dobilo trške pravice, nato pa nam je natančneje opisala sam nastanek in razvoj mesta. Ob slikah v muzeju smo lahko videli kakšno je bilo mesto prej in kakšno je mesto danes. Kasneje smo se odpravili v ostale prostore, kjer je bila razstavljena Afriška zbirka. Zbirko sestavljajo predmeti, ki jih je v petindvajsetih letih bivanja v Afriki zbral in Velenju poklonil češki akademski kipar František Foit. Tako se je uspešno zaključil še en dan prakse.
ADAM VOŠNJAK 1.GT