Z marcem 2017 se je zaključil tečaj za dijake, katerih drugi jezik je slovenščina. Dijaki so hvaležni učitelju, gospodu Menafu Sinaniju, saj so se z njim pogovarjali v albanščini in slovenščini, kar je učenje težke slovenščine (kot pravijo) zelo olajšalo. Zavedajo se, da bodo v srednji šoli uspešni samo, če se bodo tudi sami potrudili in učili jezika v šoli in doma.
PredstavilI zmagovalni projekt na mednarodnem Blejskem vodnem forumu